تکنیک‌های بازی پابجی موبایل (تکنیک‌های 2024 جدید!)

تکنیک‌های بازی پابجی موبایل (تکنیک‌های 2024 جدید!)

یادگیری تکنیک‌های بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile) از مهمترین عناصر تعیین کننده نتیجه بازی و از اولین کارهایی است که برای پیروز شدن در پابجی موبایل باید انجام دهید. این تکنیک‌ها راه و روش‌هایی هستن که به شما کمک می‌کند در شرایط مختلف مقابل حریفان خود دست بالاتر را داشته باشید.

چگونه در پابجی موبایل حرفه ای شویم؟

تسلط بر پابجی موبایل به تمرین و استفاده از استراتژی‌های صحیح نیاز دارد. در این راهنمای جامع، به طور خاص بر فرآیند تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای بازی پابجی موبایل تمرکز می‌کنیم:

هم‌تیمی‌ها در PUBG Mobile

هم‌تیمی‌ها در PUBG Mobile

هم‌تیمی‌های خود را در نظر بگیرید

بپذیریم که در بسیاری از بازی‌های گروهی PUBG Mobile، هم‌تیمی‌های شما افراد غریبه‌ای هستند و ممکن است بهترین تصمیم‌گیری را نداشته باشند. گاهی اوقات رهبر گروه به اشتباه و به‌خاطر وجود ساختمان‌های بیشتر و در نتیجه اسلحه‌های بیشتر وارد شلوغ‌ترین شهرها می‌شود و در همان دقایق ابتدایی کشته می‌شود. یا اینکه ممکن است با ماشین شما را به چنین شهری ببرد که نتیجه‌ای جز مرگ زودهنگام ندارد. به محل فرود و حرکت گروه توجه کنید و اگر با مسیر انتخاب‌شده موافق نیستید، به‌صورت جداگانه عمل کنید.

فعال یا غیرفعال کردن چت صوتی گروهی

اگر نمی‌خواهید صدای مزاحم هم‌تیمی‌هایتان را بشنوید و یا در صورت مخالفت با فحش و ناسزا آن‌ها روبرو شوید علامت اسپیکر کنار مینی‌مپ را پیدا کنید و با ضربه روی آن صدای هم‌تیمی‌هایتان را قطع کنید و از مزاحمت آن‌ها آسوده باشید. از طرف دیگر، اگر با دوستان خود بازی می‌کنید، می‌توانید چت صوتی را فعال کنید و با هماهنگی بیشتری پیش بروید. چت صوتی از قابلیت‌های مهم است که بسته به شرایط می‌توانید شما و تیمتان را به بازنده یا برنده بازی تبدیل کند.

فرود به شهر در پابجی موبایل

فرود به شهر در پابجی موبایل

هماهنگ کردن محل فرود

هنگام فرود روی جزیره می‌توانید با باز کردن نقشه و گذاشتن نشانگر، محل فرود گروه را هماهنگ کنید تا همه به یک مکان برسید. در غیر این صورت، نیمی از بازی را صرف پیدا کردن یکدیگر می‌کنید. در طول بازی نیز با گذاشتن نشانگر، به هم‌تیمی‌ها برای حرکت به سمت یک جهت خاص کمک کنید.

استفاده از قابلیت «دنبال کردن» برای هماهنگی فرود

این قابلیت به یک نفر از اعضای گروه اجازه می‌دهد تا رهبر پرش شود و بقیه را هدایت کند. به کمک این قابلیت به‌راحتی همه هم‌تیمی‌هایتان در یک محل فرود خواهند آمد. البته اگر فردی که دنبال می‌کنید، خودش نمی‌داند کجا برود، می‌توانید جداگانه حرکت کنید و محل فرود خود را انتخاب نمایید زیرا که با تعقیب یک رهبر غیر حرفه‌ای نمیتوان پیروز بازی پاجی موبایل شد. قابلیت دنبال کردن در روی زمین هم قابل استفاده است.

پیدا کردن اعضای گروه

در صورتی که با هم نیستید و یکدیگر جدا شده‌اید از نقشه استفاده کنید. محل هم‌تیمی‌هایتان روی نقشه و رابط کاربری بازی مشخص می‌شود و می‌توانید به‌راحتی مسیر بازگشت به آن‌ها را پیدا کنید.

با هم بمانید اما پراکنده شوید

حالت گروهی به این معنا نیست که همه کنار هم حرکت کنید. نزدیک بودن بیش از حد شما را هدف آسانی می‌کند. با کمی فاصله دشمن مجبور به انتخاب می‌شود. همچنین می‌توانید با ایجاد میدان‌های تیراندازی درهم با هر دشمنی درگیر شوید. برای مثال، دور یک جعبه‌ی مهمات جمع نشوید، چرا که با یک رگبار مسلسل همگی نابود می‌شوید. بهترین راه برای پیروزی در پابجی موبایل مبارزه به عنوان یک تیم است.

احیا هم‌تیمی در پابجی موبایل

احیا هم‌تیمی در پابجی موبایل

قبل از احیا هم‌تیمی، تهدید را از بین ببرید

احیا کردن هم‌تیمی‌های زخمی، شاید مهم‌ترین وظیفه‌ی یک گروه باشد. اما به محض زمین‌گیر شدن آن‌ها به سراغشان نروید، چون به احتمال زیاد شما هم هدف گلوله قرار می‌گیرید. به وضعیت سلامتی هم‌تیمی خود در گوشه‌ی بالا سمت چپ نگاه کنید و در عین حال، تهدید را از بین ببرید. اگر هنگام احیا شدن کشته شوید، همگی بازنده بازی خواهید بود. اگر تیر خورده‌اید، به سمت پناهگاه بخزید تا هم‌تیمی‌تان در معرض دید قرار نگیرد.

با خزیدن مستقیم به سمت هم‌تیمی‌تان او را لو ندهید

شما هم‌تیمی‌های خود را می‌بینید، اما ممکن است دشمن آن‌ها را نبیند. اگر بلافاصله بعد از تیر خوردن برای احیا شدن به سمت آن‌ها بخزید، دشمن متوجه محل هم‌تیمی‌هایتان می‌شود و به احتمال زیاد بازنده بازی خواهید بود. بهتر است به سمت پناهگاه بروید و بگذارید هم‌تیمی‌تان در صورت امن بودن، شما را احیا کند. نگران نباشید، هم‌تیمی شما متوجه تیر خوردن شما می‌شود!

اعلام موقعیت دشمن به هم‌تیمی‌ها

در چت متنی پابجی موبایل گزینه‌ای به نام دشمن در پیش رو (ENEMIES AHEAD) وجود دارد. زمانی که به دشمن نگاه می‌کنید، با استفاده از این گزینه، موقعیت او با هم‌تیمی‌هایتان به اشتراک گذاشته می‌شود. شاید نتوانید دستورات دقیقی برای تیراندازی صادر کنید، اما می‌توانید با این کار، موقعیت دشمن را برای شلیک هماهنگ تیمی مشخص کنید. تگ کردن لوکیشن دشمنان از مهمترین تکنیک‌ها برای پیروزی در پابجی موبایل است که تقریبا تمام بازیکنان حرفه‌ای از این ویژگی استفاده می‌کنند. نکته‌ی مهمی که شاید اکثر بازیکنان پابجی از آن بی خبر باشند این است که بعد از تیر خوردن هم می‌توانید از این قابلیت برای کمک به هم‌تیمی‌هایتان استفاده کنید!

به اشتراک گذاشتن تجهیزات پیدا شده

می‌توانید با استفاده از چت متنی، زمانی که تجهیزاتی را پیدا می‌کنید که ممکن است برای هم‌تیمی‌هایتان مفید باشد، به آن‌ها اطلاع دهید. کافی است به آیتم مورد نظر نگاه کنید، منوی چت متنی را باز کنید و گزینه‌ی “من اسلحه X دارم” را انتخاب کنید.

هماهنگی با هم‌تیمی‌ها

هماهنگی با هم‌تیمی‌ها

استفاده از چت صوتی برای هماهنگی تاکتیک‌ها

یک تک‌تیرانداز تنها می‌تواند در یک جهت شلیک کند و چت صوتی راهی عالی برای هماهنگی و برنامه‌ریزی تاکتیکی گروهی است. می‌توانید با فرستادن یک نفر برای فریب دشمن و نظارت نفر دیگر، محل شلیک اسلحه را پیدا کرده و تک‌تیرانداز را از بین ببرید.

با تمرین و استفاده از این نکات، می‌توانید در پابجی موبایل بهتر بازی کنید و حرفه‌ای شوید و به همراه تیمتان به پیروزی‌های بیشتری دست پیدا کنید.

💙 ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.