محبوب‌ترین و منفورترین شخصیت‌های کالاف دیوتی

محبوب‌ترین و منفورترین شخصیت‌های کالاف دیوتی

سری بازی‌های کالاف دیوتی (Call of Duty) را می‌توان یکی از محبوب‌ترین فرنچایزها عنوان کرد که همه گیمرهای جدید و قدیم با بازی‌های آن خاطره دارند. در این بازی شخصیت‌های مثبت و منفی متعددی بوده است که هریک داستان خود را دارند. در این مقاله به معرفی محبوب‌ترین و منفورترین شخصیت‌های کالاف دیوتی می‌پردازیم.

معرفی بازی کالاف دیوتی

سری بازی‌های کال آف دیوتی (Call of Duty) یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مجموعه‌های بازی ویدیویی در سبک تیراندازی اول شخص (FPS) است که توسط کمپانی بازی‌سازی اکتیویژن (Activision) توسعه و منتشر می‌شود. اولین نسخه از این سری در سال 2003 برای کنسول‌های بازی و رایانه‌های شخصی عرضه شد و با الهام از رویدادهای جنگ جهانی دوم، داستانی مهیج را به تصویر کشید.

با گذشت زمان و موفقیت فراوان نسخه‌های اولیه، این سری به یکی از پرفروش‌ترین و پردرآمدترین مجموعه‌های بازی تبدیل شد. نسخه‌های متعدد آن هر ساله با گرافیک بهتر، گیم‌پلی پیشرفته‌تر و داستان‌های جذاب‌تر با شخصیت‌های متفاوت روانه بازار می‌شوند.

محبوب ترین‌شخصیت‌های کالاف دیوتی

در ادامه به معرفی برخی از محبوب‌ترین چهره‌هایی که مجموعه COD تاکنون خلق کرده است می‌پردازیم:

گروهبان روباک (Sergeant Roebuck)

گروهبان روباک (Sergeant Roebuck)

گروهبان روباک (Sergeant Roebuck)

اگرچه گروهبان روباک تقریبا از سوی بازیکنان کالاف دیوتی به فراموشی سپرده شده است، اما او یکی از برترین شخصیت‌های فرماندهی این مجموعه محسوب می‌شود؛ زیرا چهره‌ای واقع‌بینانه دارد. یکی از پیام‌های اصلی بازی جنگ جهانی دوم این است که جنگ امری وحشتناک است و مردانی را که در آن شرکت می‌کنند، در ادامه زندگی خود به افرادی خشن تبدیل می‌شوند؛ مردانی همچون روباک.

نکته قابل تامل این است که روباک در طول بازی، اغلب از هزینه‌های انجام وظیفه خسته و دل‌زده به نظر می‌رسد. تنها دغدغه او بازگرداندن سلامت همرزمان دریایی‌اش به خانه است، هرچند که برای این کار مجبور شود جان خودش را فدا کند. این امر او را در تضاد آشکار با شخصیتی چون رزنوف قرار می‌دهد که نمونه‌ای از سوگیری و شوونیسم افراطی محسوب می‌شود. روباک نمادی از هزینه‌های شخصی جنگ برای سربازان است.

گوست (Ghost)

گوست (Ghost)

گوست (Ghost)

ستوان سایمون گوست رایلی (Simon Ghost Riley)، یکی از اعضای برجسته و بنیانگذار نیروی ویژه 141 در بازی کالاف دیوتی است. گوست به خاطر ماسک جمجمه‌ای شکل، هدست و عینک آفتابی تیره‌رنگش شناخته می‌شود. طرفداران از دیدن این مردی که هیچ شخصیت و چهره‌ای نداشت اما همگان به راحتی او را می‌شناختند، شیفته شده بودند.

گوست پس از تحمل شکنجه و اطلاع از کشته شدن خانواده‌اش، زیر نظر شپرد قرار گرفت. سرانجام او در یکی از شوکه‌کننده‌ترین و دردناک‌ترین صحنه‌های مرگ در تاریخ این مجموعه بازی‌ها و رقم زدن یکی از ناراحت‌کننده‌ترین صحنه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی، به دست شپرد کشته شد. در نهایت، Ghost با وجود تمام رنج‌هایی که متحمل شده بود، همچنان چهره‌ای دلیر و محبوب برای بازیکنان باقی ماند تا زمان مرگ تراژیکش فرا رسید.

جیسون هادسون (Jason Hudson)

جیسون هادسون (Jason Hudson)

جیسون هادسون (Jason Hudson)

جیسون هادسون یکی از شخصیت‌های شبیه جیمز باند در مجموعه کال آو دیوتی محسوب می‌شود. این مرد به قدری خون سرد و آرام است که کمتر شخصیتی حتی سال‌ها پس از معرفی او در بازی کالاف دیوتی بلک اپس در سال 2010، توانسته با آن برابری کند.

هادسون مامور ایده آل سازمان سیا (CIA) است؛ آرام و متین در شرایط حساس و تحت فشار زیاد و همچنین توانمند از لحاظ تاکتیکی. او حتی از انجام اقدامات خشن و زیرکانه نیز ترسی ندارد؛ چنانکه حتی دست به شکنجه میسون برای کسب اطلاعات می‌زند، هر چند بعدها اعتراف می‌کند که او را خائن نمی‌دانسته است. هادسون از حس وفاداری و تعهد قوی نسبت به متحدانش برخوردار است، تا جایی که حاضر به فداکاری جان خود می‌شود.

ویکتور رزنوف (Viktor Reznov)

ویکتور رزنوف (Viktor Reznov)

ویکتور رزنوف (Viktor Reznov)

ویکتور رزنوف هم در بازی World at War و هم در مجموعه Black Ops نقش مهمی ایفا می‌کند. در ابتدا او یک فرمانده گردان ارتش سرخ شوروی در بازی World at War II بود. رزنوف برای همکاری با الکس میسون در فرار از زندان ورکوتا شهرت یافت، اما پس از مدتی تنها به یک توهم در ذهن میسون تبدیل شد.

رزنوف با اینکه توهمی بیش نبود ولی نقش یک فرشته نگهبان را ایفا می‌کرد و به میسون کمک می‌کرد تا از انجام اهدافی روس‌ها برایش تعیین کرده بود، سرباز زند. همچنین رزنوف به میسون کمک می‌کند تا افرادی را که او را شستشوی مغزی داده بودند، پیدا کند و بکشد. رزنوف در جریان شورش ورکوتا، با سخنرانی‌های قدرتمند و دانش رزمی خود در راه آزادی، به یکی از شخصیت‌های محبوب تبدیل شد. همزمان او نیز چهره‌ای بود که برای آرمان‌هایش تا پایان مبارزه می‌کرد.

جاناتان آیرونز (Jonathan Irons)

جاناتان آیرونز (Jonathan Irons)

جاناتان آیرونز (Jonathan Irons)

هنگامی که جاناتان آیرونز، مدیرعامل شرکت Atlas، به طرفداران معرفی شد، آن‌ها او را صرفاً یک شخصیت جانبی در بازی Advanced Warfare تصور می‌کردند. اما زمانی که آیرونز به عنوان دشمن اصلی در بقیه داستان بازی معرفی گردید، طرفداران دو دسته شدند؛ دسته ای عاشق او دسته ای متنفر از او. با بازی کوین اسپیسی (Kevin Spacey) در این نقش، آیرونز مردی قدرتمند بود که جهان را در کف دست خود داشت.

آیرونز کسی بود که همه چیز را کنترل می‌کرد و هیچ چیز نمی‌توانست مانع او شود. اما او در انتهای بازی با یکی از مرگ‌های تراژیک روبرو شد. با بازی درخشان اسپیسی، آیرونز برای طرفداران به دلیل سخنرانی‌های قوی و صدای قدرتمندش، یک شخصیت محبوب به شمار می‌رفت.

الکس میسون (Alex Mason)

الکس میسون (Alex Mason)

الکس میسون (Alex Mason)

الکس میسون با داشتن یکی از خط داستانی‌های جذاب در مجموعه کالاف دیوتی، نقش مهمی در هر دو نسخه بلک اپس ایفا کرد. میسون به خاطر رفتارهای بی‌باکانه در کنار فرانک وودز و مبارزه با تقریبا همه افراد در ویتنام، شهرت یافته است. بدیهی است که طرفداران از همان ابتدای بازی Black Ops و صحنه بازجویی، به میسون علاقه‌مند شدند.

در نظر بسیاری از هواداران، میسون شخصیتی در حد و اندازه‌های دمپسی بود که در هر کاری پیشگام و سردمدار محسوب می‌شد. حتی با وجود ابهامات فراوان در شخصیتش، او همچنان با دستاوردهایش محبوبیت طرفداران را جلب می‌کرد.

راسل ادلر (Russel Adler)

راسل ادلر (Russel Adler)

راسل ادلر (Russel Adler)

بهترین توصیف برای راسل ادلر “مار” است. او از آن دست افرادی است که اجازه نمی‌دهد هیچ چیزی میان او و تکمیل ماموریتش قرار گیرد، حتی اگر برای این کار ناگزیر باشد از تکنیک‌های محرمانه کنترل ذهن CIA برای شستشوی مغزی دیگران به نفع اهداف خود استفاده کند. در واقع Bell بیشتر قربانی روش‌های ادلر است تا همرزم او. ادلر به تمام معنا معادل آمریکایی دراگوویچ محسوب می‌شود.

در حالی که دراگوویچ سعی داشت میسون را شستشوی مغزی دهد تا به روس‌ها کمک کند، ادلر نیز همین کار را با بل انجام می‌دهد تا از آنها برای آمریکا بهره ببرد. و همانند دراگوویچ، در انتهای داستان هدف انتقام بازیکن قرار می‌گیرد. این اخلاق، در تلفیق با ظاهر سخت و رازآلود وی، همگی دست به دست هم می‌دهند تا او را به یکی از شخصیت‌های برجسته داستان کالاف دیوتی تبدیل کنند.

فرانک وودز (Frank Woods)

فرانک وودز (Frank Woods)

فرانک وودز (Frank Woods)

فرانک وودز بی‌باکترین شخصیت در تمامی مجموعه کالاف دیوتی و یک شخصیت جانبی بسیار سرگرم‌کننده در کنار الکس میسون است. در طول مجموعه بلک اپس، وودز شخصیت خود را به شیوه‌های گوناگونی پرورش داد. او نه تنها با میسون خود را وفق داد، بلکه در بلک آپس 2 نیز در مبارزه با رائول منندز به پسرش دیوید یاری رساند. وودز می‌داند چگونه به هر طریق ممکن به هدف برسد؛ امری که در جهان بازی‌ها قدردانی شد و او را به شخصیتی محبوب در دنیای کالاف دیوتی تبدیل کرد.

با این حال، وودز به مقامات عالی‌رتبه احترام نمی‌گذاشت اما در زمان حضورش در ویتنام، با دیگران رابطه صمیمانه‌ای داشت. طرفداران از همان ابتدا عاشق وودز بودند که او را به یکی از شخصیت‌های محبوب در مجموعه بلک اپس مبدل ساخت.

کاپیتان مک تاویش (Captain MacTavish)

کاپیتان مک تاویش (Captain MacTavish)

کاپیتان مک تاویش (Captain MacTavish)

کاپیتان مک تاویش ملقب به Soap یکی از شخصیت‌های محبوب فرنچایز کالاف دیوتی به شمار می‌رود. او در کنار کاپیتان پرایس، شخصیت اصلی این مجموعه بود و برای اولین بار در نسخه MW2 به دنیای بازی‌های رایانه‌ای معرفی شد. از آن‌جا به بعد، مک تاویش به شخصیتی ماندگار تبدیل شد و نقش مهمی در برخی از بهترین مأموریت‌های سه‌گانه Modern Warfare ایفا کرد، از جمله کشتن ژنرال شپرد با پرتاب نهایی چاقو در انتهای COD MW2.

کاپیتان مک تاویش رهبری بی‌باک و مطمئن است که هرگز در نابودی دشمنان خود درنگ نمی‌کند. مرگ او در MW3 یکی از غم‌انگیزترین اتفاقات این فرنچایز بود، چرا که او بی‌شک یکی از بهترین شخصیت‌های اصلی کل مجموعه به حساب می‌آمد.

کاپیتان جان پرایس (Captain John Price)

کاپیتان جان پرایس (Captain John Price)

کاپیتان جان پرایس (Captain John Price)

در میان شخصیت‌های اصلی مجموعه بازی‌های کالاف دیوتی، کاپیتان پرایس اسطوره و چهره‌ای افسانه‌ای و بی‌شک بهترین آن‌هاست. او نماد سه‌گانه Modern Warfare و بازی Modern Warfare 2019 به شمار می‌رود. جایگاه اسطوره‌ای او از همان ابتدای بازی و با جمله‌ی به یادماندنی‌اش، «این چه اسم مسخره‌ای‌ئه، سوپ؟» (What the hell kind of name is Soap, eh?) تثبیت شد. وسواس او نسبت به ماکاروف، او را در طول سه‌گانه به انجام مأموریت‌های بسیاری سوق داد تا در نهایت انتقام خود را از وی بگیرد.

برخی از هواداران بر این باورند که کاپیتان پرایس نماد کل مجموعه کالاف دیوتی و بهترین شخصیت داستانی است که تاکنون خلق شده است. محبوبیت او در طول سال‌ها به طور چشمگیری افزایش یافت و بازگشت او در Modern Warfare 2019 باعث خوشحالی طرفداران شد. او به عنوان قهرمان واقعی فرنچایز کالاف دیوتی، همواره برای رسیدن به اهداف خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

منفورترین شخصیت‌های کالاف دیوتی

حال پس از محبوب‌ترین‌ها نوبت به منفورترین شخصیت‌های کالاف دیوتی می‌رسد:

رائول منندز (Raul Menendez)

رائول منندز (Raul Menendez)

رائول منندز (Raul Menendez)

رائول منندز، به عنوان یکی از شرورهای ماندگار در مجموعه کالاف دیوتی، چهره‌ای ترسناک در بازی بلک اپس 2 محسوب می‌شود. این شخصیت دارای جذابیت فراوان است و به محض معرفی، در میان طرفداران محبوبیت یافت. مننداز با سخنرانی‌های پرشور، خشم فروخورده و عشق به خواهرش ژوزفینا، که در اثر انفجار نارنجکی از سوی فرانک وودز کشته شد، شناخته می‌شود.

از آن پس منندز زندگی وودز و دیوید میسون را به جهنمی واقعی تبدیل کرد و با تاسیس گروه کوردیس دای (Cordis Die)، پس از مرگ خود باعث آغاز یک انقلاب گردید. در مجموع، رائول منندز یکی از برترین شرورهای مجموعه کالاف دیوتی به شمار می‌رود که از همان ابتدا در میان طرفداران محبوب واقع شد.

ژنرال شپرد (General Shepard)

ژنرال شپرد (General Shepard)

ژنرال شپرد (General Shepard)

ژنرال شپرد، فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده، رنجرهای ارتش آمریکا، نیروی ویژه 141 و ارتش نخبه شخصی خود موسوم به Shadow Company در بازی Call of Duty MW2، بزرگترین خائن در تاریخ این مجموعه بود. شپرد پس از مرگش در پایان بازی به عنوان یک قهرمان جنگ مدال افتخار گرفت.

با این حال، او در میان جامعه طرفداران چندان محبوب نبود. شپرد مردی بود که می‌خواست به هر قیمتی که شده به اهدافش دست یابد و از انجام هیچ کاری سر باز نمی‌زد. او از تفنگ مگنوم کالیبر 44 به عنوان سلاح خود استفاده می‌کرد و حمل این سلاح سنگین، چهره‌ای قدرتمند و بی‌باک به او می‌بخشید. اما بازیکنان زمانی شوکه شدند که شپرد از قهرمان به شرور تبدیل شد و همزمان دو شخصیت محبوب شامل Ghost را به قتل رساند.

ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov)

ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov)

ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov)

ولادیمیر ماکاروف، دشمن اصلی در مجموعه Modern Warfare بود. ماکاروف همواره یک گام از کاپیتان پرایس جلوتر بود. اگرچه ماکاروف مورد نفرت قرار داشت، اما در نهایت به یکی از بهترین شخصیت‌ها و شروران در کل فرنچایز کالاف دیوتی تبدیل شد. او با ایجاد آشوب و هرج و مرج در سراسر جهان، هدف واقعی خود را آشکار ساخت. ماکاروف مردی بود که می‌توانست همه چیز را محقق سازد و در صورت لزوم، هنوز ادامه دهد.

وی بیشتر به خاطر ماموریت جنجالی قتل عام در فرودگاه در بازی مدرن وارفر 2 به یادگار مانده است. اما در پایان این مجموعه، طرفداران قدردان این بودند که ماکاروف قهرمانان را به مرز رساند و آنها را وادار کرد تا از منطقه امن خارج شوند تا بتوانند او را شکست دهند.

این شخصیت‌ها منفورترین‌ها و محبوب‌ترین‌های سری بازی‌های کالاف دیوتی بودند که همه ما با آن‌ها خاطره داریم.

💙 ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.