اساسین کرید شدو معرفی شد + هر آنچه از Assassin’s Creed Shadows می‌دانیم

Assassin’s Creed Shadows

یوبی سافت با انتشار تریلری بازی جدید فرنچایز بسیار محبوب Assassin’s Creed را با نام Shadows معرفی کرد.

Assassin’s Creed Shadows نام بازی جدید این مجموعه است که قبلا شایعاتی در مورد آن تحت عنوان Assassin’s Creed Red شنیده بودیم.

داستان این نسخه از بازی اساسینز کرید در دوره ژاپن فئودال روایت می‌شود و در این نسخه شخصیت اصلی بازی علاوه بر اساسین، یک نینجا هم خواهد بود.

معرفی Assassin’s Creed Shadows

معرفی بازی اساسین کرید شدو

معرفی بازی اساسین کرید شدو

بازی اساسین کرید شدو جدیدترین عنوان از سری بسیار محبوب اساسینز کرید یوبی سافت است. این بازی چهاردهمین عنوان این فرنچایز است و در دوره سنگوکو در سال ۱۵۷۹ ژاپن آغاز می‌شود، دورانی که اتفاقات جالب توجه بسیاری در این کشور رخ می‌داد.

این بازی نیز همانند عناوین قبل خود روایت بخشی از داستان جنگ هزار ساله اساسین‌ها که برای آرامش و آزادی می‌جنگند و تمپلارها که خواهان کنترل جهان هستند خواهد بود.

شخصیت‌های بازی اساسین کرید شدو

شخصیت‌های بازی اساسین کرید شدو

شخصیت‌های بازی اساسین کرید شدو

شخصیت‌های اصلی این بازی نائوئه (Naoe) یک دختر شینوبی یا نینجا و همچنین یاسوکه (Yasuke) یک سامورایی آفریقایی خواهد بود و داستان بازی از دید این نفر بیان خواهد شد که می‌تواند با هردوی آن‌ها روند بازی را طی کنید و هرموقع که خواستید شخصیت انتخابی خود را تعویض کنید.

از نظر مبارزه، نائوئه بیشتر به سمت رویکرد پنهان‌کارانه گرایش دارد، در حالی که یاسوکه در نبردهای مستقیم عملکرد بهتری دارد. همانطور که از عنوان بازی پیداست، سایه‌ها نقش مهمی را در بازی ایفا می‌کنند و یک نشانگر نور میزان دیده شدن یا پنهان بودن شما را از دشمنان نشان می‌دهد.

این کاراکتر ویژگی‌ها متفاوتی دارند که باعث می‌شود ماموریت‌های بازی روش‌های متفاوتی برای انجام دادن بسته به شخصیت انتخاب شده داشته باشد.

یاسوکه قادر است از تفنگهای شمخال استفاده کند که این امر باعث می‌شود امتیاز مبارزه در فواصل دور را داشته باشد.

به عنوان یک سامورایی، یاسوکه می‌تواند از سلاح خود برای دفع حملات وارده و انجام ضربات دفاعی استفاده کند. ناوئه قادر است در نبردها شرکت کند اما توانایی دفع یا ضربه دفاعی ندارد؛ در عوض، او می‌تواند ضربات دشمن را منحرف سازد. یوبیسافت تفاوت بین ضربات دفاعی و انحراف را اعلام نکرد ولی احتمالا ضربات دفاعی امکان حملات متقابل را فراهم می‌آورند در حالی که انحراف یک تاکتیک گریز است و امکان آسیب به دشمن را ندارد.

سلاح‌های اساسین کرید شدو

سلاح‌های اساسین کرید شدو

سلاح‌های اساسین کرید شدو

هر سلاح درخت مهارت خاص خود را دارد و استفاده از سلاح، تسلط شما بر آن را ارتقا می‌بخشد.

شما می‌توانید کاتانای خود را از اجزای جمع‌آوری شده بسازید و آن را شخصی‌سازی کنید. یک سیستم دگرریختی نیز به شما امکان می‌دهد تا زره و تجهیزات خود را دقیقا به شکلی که مایلید، سفارشی کنید.

این نسخه دارای سیستم مهارت‌های رزمی است و با یافتن اسکرول‌های نینجا قفل آن‌ها باز می‌شود و آن مهارت مبارزه را یاد می‌گیرید.

در این عصر از جنگ‌های ژاپنی، از سپرها استفاده نمی‌شد؛ بنابراین تجهیزات شما هیچ گزینه دفاعی جز زره ندارد. اجتناب و موقعیت‌یابی از اهمیت حیاتی برخوردار است.

گیم پلی بازی Assassin’s Creed Shadows

گیم پلی بازی Assassin’s Creed Shadows

گیم پلی بازی Assassin’s Creed Shadows

اساسین کرید شدو می‌خواهد ژانر بازی‌های نقش‌آفرینی جهان باز را از طریق روش‌های متعدد از جمله با معرفی چرخه فصول کامل کند. بدین معنی که همان‌گونه که در بازی‌های ویدیویی، روزها به طور طبیعی به شب‌ها تبدیل می‌شوند، در این بازی نیز فصل‌ها از بهار به تابستان، پاییز و زمستان تغییر می‌کنند.

گذر فصل‌ها در این بازی به خوبی پیاده سازی شده است و هرکدام از فصل‌ها ویژگی‌های خاص خود و همچنین تاثیراتی در گیم پلی و روند بازی دارد مانند ورودی‌های زیرآبی که در زمستان یخ می‌زنند و قابل دسترسی نیستند، سبزه‌زارها و شکوفه‌های بهاری که پناهگاهی برای حملات چریکی و استتار فراهم می‌کنند و موارد دیگر.

همانطور که از نام بازی مشخص است نور و تاریکی از دیگر موضوعات کانونی اساسین کرید شدو است. سیستم نورپردازی جهانی جدید یوبی‌سافت، گزینه‌های گیم‌پلی پویا ارائه می‌دهد و بر چگونگی درک دشمنان از نائوئه یا یاسوکه، بسته به میزان نور یا سایه در دسترس، تاثیرگذار است.

بر خلاف بازی‌های قبلی، نقاط دید در دنیای بازی وجود خواهند داشت، اما فقط برای کمک به بازیکن در اسکن محیط برای یافتن نقاط مورد علاقه، به جای پر کردن نقشه بازیکن با نشانگرهای اهداف؛ در نسخه‌های قبلی اساسین کرید قبلی، نقاط دید به طور خودکار اهداف را روی نقشه بازیکن مشخص می‌کردند. اما در این بازی، این نقاط فقط برای اسکن محیط و یافتن نقاط مورد علاقه کاربرد دارند.

این تغییر بر رویکرد اکتشافی در بازی تأکید می‌کند و به بازیکن اجازه می‌دهد تا آزادانه محیط را کاوش کند و نقاط مورد علاقه خود را پیدا کند. با حذف نشانگرهای اهداف از نقشه، بازی تجربه‌ای غوطه‌ورتر را برای بازیکن ارائه می‌دهد و او را به طور فعال‌تر درگیر کاوش در دنیای بازی می‌کند.

اساین کرید شدو ویژگی‌های گیم پلی جدیدی را معرفی می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان خزیدن بر روی زمین اشاره کرد. این حالت به بازیکنان توانایی دسترسی به روزنه‌های کوچک را اعطا می‌کند. همچنین، قابلیت دید عقاب یا Eagle Vision معروف بار دیگر به بازی بازگشته است و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا دشمنان را شناسایی کنند.

دشمنان با رنگ قرمز و دوستان با رنگ نارنجی مشخص می‌شوند. علاوه بر این، مجموعه ای متنوع از سلاح‌های واقعی تاریخی به نمایش گذاشته می‌شود، از کاتانا و چوب جنگی کانابو گرفته تا نیزه yari، شوریکن (shuriken)، kunai و کوساریگاما که همگی از سلاح‌ها مورد استفاده در ژاپن باستان هستند. هر سلاح دارای درخت مهارت خاص خود است که به بازیکنان امکان می‌دهد مهارت خود را در استفاده از سلاح‌های خاص در طول زمان بهبود بخشند و ارتقاء دهند.

بازیکنان در طول پیشروی خود در ماموریت‌های مختلف، توانایی جابجایی میان شخصیت‌ها را دارند. مبارزات یاسوکه با قابلیت تخریب محیط و برخوردهای واقع گرایانه سلاح‌ها، تجربه‌ای سینمایی از نبرد را برای بازیکن رقم می‌زند. در عین حال، نائوئه با بهره‌گیری از کوساریگاما و چرخاندن زنجیر آن در قوس‌هایی وسیع، برای ایجاد فاصله با مهاجمان مبارزه می‌کند. علاوه بر این، او با شیوه‌ی بازی چابک و مرگبار خود، بر فنون پنهان‌کاری تکیه کرده و در تیرک‌های سقف پنهان شده و از طریق درهای کاغذی شوجی، دشمنان را غافلگیر می‌کند.

نقشه بازی، بخش مرکزی ژاپن را با بناهای تاریخی و قلعه‌های با جزئیات دقیق به تصویر می‌کشد.

داستان بازی Assassin’s Creed Shadows

داستان بازی Assassin’s Creed Shadows

داستان بازی Assassin’s Creed Shadows

بازی Assassin’s Creed Shadows در دوره فئودالی ژاپن، به طور خاص در سال ۱۵۷۹ و اوج دوره آزوچی-مومویاما (Azuchi–Momoyama period)، که آخرین مرحله از دوره پرآشوب سنگوکو (Sengoku) با جنگ‌های داخلی شدید در این کشور است، روایت می‌شود. در این بازی با شخصیت تاریخی اودا نوبوناگا (Oda Nobunaga)، در اوج قدرت او پس از پیروزی بر قبیله تاکدا با استفاده از تفنگ شمخال، روبرو می‌شوید. رویدادهای کلیدی تاریخی شامل حمله نوبوناگا به استان ایگا در سال ۱۵۸۱، نبردی مهم با حضور ایگا ایککی، که به خاطر هنرهای نینجوتسو (Ninjutsu) خود شناخته شده بودند، می‌باشد.

این بازی بخش مرکزی ژاپن را با مناطقی مانند کیوتو، کوبه، اوزاکا و استان ایگا به همراه قلعه‌های تاریخی مانند قلعه تاکدا، به تصویر می‌کشد. این محیط دنیایی پویا از شهرنشینی، بنادر پر رونق، محله‌های سامورایی و معماری باشکوه را ارائه می‌دهد که همگی برای پارکور و اکتشاف در بازی اهمیت دارند. نفوذ تجار پرتغالی و مبلغان مذهبی مسیحی که مسیحیت و فناوری‌های جدید مانند توپ و تفنگ‌های بلند را معرفی کردند، نیز در شکل‌گیری محیط و روایت بازی نقش دارد.

تاریخ انتشار بازی اساسین کرید شدو

بازی Assassin’s Creed Shadows از تاریخ 25 آبان برای خریداران این سری قابل دانلود و بازی خواهد.

این بازی برای پلتفرم‌های Xbox Series X، Xbox Series S و همچنین کامپیوتر و PS5 ارائه می‌شود.

سیستم موردنیاز Assassin’s Creed Shadows

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی اساسین کرید شدو عبارت است از:

  • سیستم عامل: ویندوز 10
  • پردازنده: Intel Core i7-4790 یا AMD Ryzen 5 1600
  • حافظه رم: 8 گیگابایت
  • کارت گرافیک: GeForce GTX 1060 6 گیگابایتی یا Radeon RX 570 4 گیگابایتی
  • فضای ذخیره‌سازی: 100 گیگابایت

سیستم پیشنهادی یوبیسافت برای تجربه بازی بهتر نیز دارای مشخصات زیر است:

  • سیستم عامل: ویندوز 10
  • پردازنده: Intel Core i7-8700K یا AMD Ryzen 5 3600
  • حافظه رم: 16 گیگابایت
  • کارت گرافیک: GeForce RTX 2070 یا Radeon RX 5700 XT
  • فضای ذخیره‌سازی: 100 گیگابایت

نقشه و جهان اساسینز کرید شدو چقدر بزرگ است؟

نقشه بازی اساسین کرید شدو تقریبا هم اندازه با نقشه مصر در بازی بازی Assassin’s Creed Origins خواهد بود.

کاراکترهای قابل بازی Assassin’s Creed Shadows چند نفر هستند؟

بازی Assassin’s Creed Shadows دو کاراکتر قابل بازی با اسم‌های نائوئه و یاسوکه خواهد داشت.

آیا اساسین کرید شدو برای بازی اتصال اینترنت نیاز دارد؟

برای نصب بازی یکبار به اینترنت نیاز دارید ولی در طول بازی اتصال به اینترنت الزامی نیست. البته این گزینه برای نسخه رسمی بازی است و باید منتظر ماند و دید که آیا این بازی کرک می‌شود یا نه.

💙 ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.