تمام چیزی که از بازی Call of Duty: Black Ops 6 می‌دانیم

معرفی بازی Call of Duty Black Ops 6

سری بازی‌های کالاف دیوتی را اگر بهترین سری هم نام گذاری نکنیم قطعا یکی از بهترین‌ها است و حالا اکتیویژن (Activision) قصد دارد نسخه جدید این مجموعه را با نام Call of Duty Black Ops 6 معرفی کند که در ادامه به بررسی تمامی اطلاعات موجود می‌پردازیم.

معرفی Call of Duty Black Ops 6

معرفی Call of Duty Black Ops 6

معرفی Call of Duty Black Ops 6

بازی Call of Duty Black Ops 6 بیست و یکمین نسخه از سری بازی‌های Call of Duty و هفتمین شاخه از زیرمجموعه Black Ops خواهد بود که پس از Call of Duty: Black Ops Cold War که در سال 2020 منتشر شده بود، عرضه می‌شود.

این بازی توسط استودیوهای Treyarch و Raven Software توسعه داده شده و شرکت اکتیویژن آن را منتشر خواهد کرد.

استودیوی Treyarch هدایت توسعه تمامی بازی‌های زیرمجموعه بلک آپس را بر عهده داشته است که بسیاری از آن‌ها از جمله برترین بازی‌های تیراندازی اول شخص عصر مدرن به شمار می‌روند. این استودیو در توسعه بازی Black Ops Cold War نیز با همکاری استودیوی Raven Software مشارکت داشته است. بلک آپس کلد وار در سال 2020 به صورت غیرمنتظره و تنها دو سال پس از نسخه پیشین و با حذف چرخه سه ساله توسعه که پیش از آن مورد استفاده استودیوهای Treyarch، Infinity Ward و Sledgehammer Games قرار می‌گرفت، عرضه شد.

Black Ops 6 دارای طولانی‌ترین چرخه ساخت و توسعه در تاریخ سری بازی‌های Call of Duty است که به مدت چهار سال به طول انجامیده است. برخی از کارمندان استودیوی Treyarch اذعان داشته‌اند که از سال 2022 در حال آزمایش این عنوان بوده‌اند. بازاریابی برای این بازی در ماه اردیبهشت 1403 آغاز شد که شامل انتشار آگهی‌های داستانی در صفحات نخست چندین روزنامه و انتشار چندین تیزر بود.

کال آو دیوتی بلک آپس 6 چه زمانی معرفی می‌شود؟

زمان عرضه Call of Duty Black Ops 6

زمان عرضه Call of Duty Black Ops 6

رونمایی کامل از Black Ops 6 پس از رویداد نمایشگاه تابستانی ایکس باکس در تاریخ یک‌شنبه 20 خرداد 1403 در ساعت 20:30 به وقت ایران صورت خواهد گرفت. بلک آپس 6 نخستین بازی از سری کال آو دیوتی خواهد بود که تحت پرچم استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس پس از تصویب خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در آذر 1402 عرضه می‌گردد.

زمان عرضه Call of Duty Black Ops 6

سری بازی‌های کال آو دیوتی معمولاً بین ماه‌های اکتبر تا نوامبر معادل مهر و آبان عرضه می‌شوند تا از موج خریدهای پایان سال که در آستانه تعطیلات آغاز می‌گردد، بهره‌مند گردند و هیچ چیز حکایت از آن ندارد که بلک آپس 6 نیز از این روند پیروی نخواهد کرد.

در یک دهه گذشته از انتشار سالانه بازی‌های کال آو دیوتی، زودترین زمان عرضه یکی از این بازی‌ها 12 اکتبر متعلق به کال آو دیوتی بلک آپس 4 در سال 2018 و دیرترین زمان 13 نوامبر متعلق به بلک آپس کلد وار در سال 2020 بوده است.

بنابراین انتظار می‌رود که بلک آپس 6 نیز در این بازه چهار هفته‌ای عرضه گردد.

مجموعه بلک آپس خود نیز در دوره انتشار سری کال آو دیوتی گرایش به زمان‌های دیرتر را داشته است؛ به گونه‌ای که چهار مورد از پنج بازی منتشر شده تاکنون، در دو هفته نخست ماه نوامبر به بازار عرضه شده‌اند و نه در ماه اکتبر.

البته این نخستین بازی از سری کال آو دیوتی است که تحت پرچم شرکت‌های ایکس باکس و مایکروسافت منتشر می‌گردد، و این موضوع ممکن است تغییراتی را رقم زند.

زیرا دیگر این مجموعه بازی‌ها به تنهایی عمل نمی‌کند، بلکه اکنون باید در چارچوب تقویم پرازدحام انتشارات شرکت مادر خود جای گیرد.

با توجه به اینکه ایکس باکس پاییزی پرازدحام را با بازی‌هایی همچون Avowed از استودیو آبسیدین انترتینمنت (Obsidian Entertainment) و Indiana Jones and the Great Circle از استودیو MachineGames پیش رو دارد، این امر می‌تواند زمان جایگیری کالاف دیوتی در این تقویم را دگرگون سازد.

بر اساس گزارش لیک‌ها (Leaks) در ماه می 2024 از سوی وب‌سایت ورج (The Verge)، ایکس باکس هدف‌گذاری انتشار بلک آپس 6 را در اواخر ماه اکتبر و نه بازه معمول اوایل نوامبر که مخاطبان به آن عادت داشته‌اند، قرار داده است.

این می‌تواند به منظور هماهنگی با سایر عناوین مایکروسافت برای پایان سال باشد؛ به گونه‌ای که بازی ایندیانا جونز احتمالاً در بازه نوامبر و Avowed نیز در اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر عرضه گردد.

با این حال تاریخ رسمی انتشار بازی کال آو دیوتی بلک آپس 6 هنوز به صورت علنی اعلام نشده است.

پلتفرم‌های پشتیبانی شده توسط بلک آپس 6

پلتفرم‌های پشتیبانی شده توسط بلک آپس 6

پلتفرم‌های پشتیبانی شده توسط بلک آپس 6

بر اساس پیش‌بینی‌ها، بازی بلک آپس 6 برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5، ویندوز و ایکس باکس سری ایکس/اس عرضه خواهد شد. این بازی همچنین از روز انتشار برای اشتراک‌کنندگان سرویس ایکس باکس گیم پس نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، پس از بروزرسانی فصل چهارم بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3، یک تصویر لوگو برای یک بسته چندنسلی از بلک آپس 6 در فایل‌های بازی مدرن وارفر 3 کشف شد که گزارش‌های پیشین مبنی بر عرضه این بازی روی کنسول‌های نسل گذشته از جمله پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان را تأیید می‌کند.

اکنون شرکت مایکروسافت مالک اکتیویژن، مجموعه کال آو دیوتی و تمامی استودیوهای توسعه‌دهنده آن است، اما این شرکت قصدی برای انحصاری کردن کال آو دیوتی روی کنسول ایکس باکس ندارد. در عوض، مایکروسافت و سونی یک قرارداد 10 ساله را امضا کرده‌اند تا حضور مجموعه کال آو دیوتی روی کنسول‌های پلی‌استیشن را پس از سال 2030 نیز تضمین نمایند. همچنین مایکروسافت در خصوص آوردن کال آو دیوتی به کنسول نینتندو سوئیچ نیز بحث کرده و توافقی را با شرکت نینتندو برای انجام این کار منعقد نموده است. اما هنوز مشخص نیست که چگونه مجموعه کال آو دیوتی روی کنسول سوئیچ ظاهر خواهد شد و نسخه سوئیچ این بازی با توجه به مشخصات نسبتاً پایین‌تر این کنسول، چه تفاوت‌هایی با نسخه‌های کنسول‌های دیگر خواهد داشت.

خط داستانی Call of Duty Black Ops 6

خط داستانی Call of Duty Black Ops 6

خط داستانی Call of Duty Black Ops 6

شرکت مایکروسافت با انتشار یک تیزر تریلر اکشن زنده تحت عنوان “حقیقت در پس پرده است”، بازی بلک آپس 6 را به طور رسمی معرفی نمود. در این تیزر، شاهد سخنرانی‌های رمزآلود رهبران جهانی همچون بیل کلینتون، مارگارت تاچر، جرج دبلیو بوش، کلین پاول و صدام حسین هستیم. گزارش‌ها حاکی از آن است که داستان بلک آپس 6 در دوران رویدادهای جنگ خلیج فارس در اوایل دهه 1990 میلادی روایت می‌گردد.

در این بازی به حملات ۱۱ سپتامبر و برج‌های دوقلوی آمریکا نیز اشاره شده است که هواپیمای ربوده شده توسط القاعده به آن‌ها برخورد کردند.

همچنین یکی دیگر از شخصیت‌هایی که به طور قطع در بازی بلک آپس 6 حضور خواهد داشت، راسل ادلر از بازی بلک آپس کلد وار است اما هنوز مشخص نیست که نقش او در بازی چیست و آیا او نقش قهرمان را بازی خواهد کرد یا ضد قهرمان را.

مجموعه بلک آپس به دلیل به تصویر کشیدن افراد واقعی همچون رونالد ریگان در بلک آپس کلد وار و رابرت مک‌نامارا در بلک آپس 1 شهرت دارد. بنابراین حضور رهبران نظامی و سیاسی واقعی از دوران جنگ خلیج فارس در این بازی جدید، امری دور از انتظار نخواهد بود.

💙 ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.