5 ماموریت خاطره انگیز بازی‌های ویدیویی

5 ماموریت خاطره انگیز بازی‌های ویدیویی

برخی از مراحل و ماموریت‌های بازی‌ها به واسطه عناصر داستانی یا گرافیکی که دارند همیشه در ذهن بازیکن باقی می‌مانند و یک خاطره به یاد ماندنی از گیم را به وجود می‌اورند. در این مقاله قصد داریم 5 مورد از خاطره انگیزترین ماموریت بازی‌های ویدیویی را معرفی کرده و دوباره آن را برای شما یاد آوری کنیم.

مرحله قطار GTA San Andreas

مرحله قطار GTA San Andreas

مرحله قطار GTA San Andreas

این مرحله را می‌توان با جرات به یاد ماندنی‌ترین مرحله کل جی‌تی‌ای سن آندریاس عنوان کرد. در این مرحله که سخت‌ترین مرحله GTA SA نیز هست Wrong Side of the Tracks نام دارد.

در این مرحله پلیس‌های فاسد CRASH تنپنی و پولساکی در حالی که از خانه بیگ اسموک (Big Smoke) خارج می‌شوند به سی‌جی (CJ) می‌گویند که باید به ایستگاه قطار برود.

هنگامی که این دو نفر به محل می‌رسند، اسموک توضیح می‌دهد که گروه های واگوس و ریفای سن فیرو قصد دارند قراردادی را منعقد کنند و او قصد دارد این دیدار را مختل سازد. اما در واقع، این یک کمین است و واگوس‌ها سعی می‌کنند با استفاده از قطار فرار کنند. کارل و اسموک از یک موتورگازی زرد رنگ که در نزدیکی پارک شده است استفاده می‌کنند تا قطار را تعقیب کرده و چهار نفر از باند واگوس را به قتل برسانند.

این مرحله به قدری سخت است که باید 5 بار آن را بازی کنید تا در صورت خوش‌شانس بودن بتوانید تمامی گانگسترها را بکشید و پیروز شوید.

مرگ گوست در کالاف دیوتی

مرگ گوست در کالاف دیوتی

مرگ گوست در کالاف دیوتی

گوست (Ghost) یکی از شخصیت های محبوب در مجموعه بازی های کالاف دیوتی (Call of Duty) بود. او یک عضو کلیدی از تیم نیروهای ویژه در بازی Modern Warfare 2 بود. مرگ تراژیک و غیرمنتظره گوست در جریان ماموریت نجات درپایان این بازی، برای همه طرفداران تکان دهنده و ناراحت کننده بود.

در طول این ماموریت شما در کنار گوست برای دستیابی به اطلاعاتی محرمانه وارد خانه ای در جنگل می‌شوید و شروع به کپی کردن اطلاعات می‌کنید.

باید تا اتمام انتقال اطلاعات از دستگاه و خود دفاع کنید و آدم‌های ولدیمیر ماکارو (Vladimir Makarov) را بکشید.

پس از اتمام انتقال اطلاعات به سمت محلی که قرار است نیروهای کمک در آنجا باشد می‌روید و با ژنرال شپرد روبرو می‌شوید و نفس راحت می‌کشد که نجات پیدا کردید ولی در آن حین شپرد سلاح خود را در می‌اورد و به گوست شلیک می‌کند و او را می‌کشد.

سپس هر جسد هر دوی شما را به آتش می‌کشد و هارد حاوی اطلاعات را بر می‌دارد.

مرگ یوسف تعظیم در Assassin’s Creed Revelations

مرگ یوسف تعظیم در Assassin's Creed Revelations

مرگ یوسف تعظیم در Assassin’s Creed Revelations

مرگ یوسف تعظیم (Yusuf Tazim) نیز یکی مراحل به یاد ماندنی و غم انگیز سری بازی‌های اساسین کرید بود. در این مرحله اتزیو برای یک ماموریت دیگر راهی می‌شود و دوست دختر خود سوفیا را به یوسف و اساسین‌ها می‌سپارد.

وقتی اتزیو برمی‌گردد می‌بیند که تمپلارها حمله کرده اند و یوسف را کشته اند و یک نامه روی جسد او برای اتزیو گذاشته اند.

اتزیو مراسمی برای یوسف برگزار می‌کند و تمام اساسین‌ها را متحد می‌کند و سپس به تمپلارها حمله می‌کند و انتقام یوسف را می‌گیرد.

این مرحله هم با داستان و هم با آهنگ‌های خود می‌تواند هر کسی را غمگین کند و به همین واسطه یکی از ماموریت‌های خاطره انگیز بازیکن تبدیل شود.

دوم اترنال mars core

دوم اترنال mars core

دوم اترنال mars core

در بازی Doom Eternal، تنها راه برای رسیدن به سنتینل پرایم، عبور از یک دروازه پنهان در شهر گمشده هبث در هسته مرکزی سیاره مریخ است. اما رسیدن به هسته از طریق معمول بسیار زمان‌بر خواهد بود.

به همین دلیل شکارچی نقشه ای طرح می‌کند تا با استفاده از توپ انرژی عظیم بی اف جی-10000 که در ماه مستقر است، یک سوراخ بزرگ در سطح مریخ ایجاد کند تا بتواند به هسته دسترسی پیدا کند.

پس از غلبه بر موانع مختلف در پایگاه و کشتن شیاطین متعدد، شکارچی به بی اف جی-10000 می‌رسد.

در این لحظه حساس، ویگا سیستم‌های امنیتی توپ را خنثی می‌کند تا شکارچی بتواند آن را به کار گیرد. شکارچی با شلیک توپ، سوراخ بزرگی در سطح مریخ ایجاد می‌کند و خود را به درون هسته پرتاب می‌کند تا به هبث و دروازه سنتینل پرایم دسترسی پیدا کند.

این صحنه یکی از اوج نقاط هیجان بازی است که شکارچی را یک گام به هدف نهایی یعنی نابودی آخرین کاهن جهنمی نزدیک تر می‌کند.

مرحله شکنجه GTA V

مرحله شکنجه GTA V

مرحله شکنجه GTA V

این مرحله یکی از خشن‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین لحظات در بازی GTA V است که در آن باید یک میلیارد را شکنجه کنید.

در این ماموریت که با مایکل یا ترور (Trevor) می‌توانید پشت سر بگذارید یک ماموریت توسط FBI به شما سپرده شده است. در این ماموریت باید یک میلیاردر ارمنی تبار با نام MR.K را شکنجه کنید و اطلاعات مورد نیاز را از زبان او بیرون بکشید.

ابزارهای مختلفی نظیر انبر دست و شوکر برای شکنجه او در اختیار شما قرار داده شده است. این مرحله را می‌توانید با مرگ یا زنده گذاشتن او به اتمام رسانید.

این ماموریت‌ها برخی از مراحل و لحظات خاطره‌انگیر و به یاد ماندنی بازی‌های ویدیویی بودند. شما کدام صحنه یا ماموریت بازی را هنوز هم بعد گذشت سال‌ها به یاد دارید؟

💙 ما را در گوگل نیوز دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.