آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

مخفی کردن شماره در تلگرام همیشه از دغدغه‌های کاربران این پیام‌رسان محبوب بوده است و خوشبختانه تلگرام (Telegram) به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، امکان مخفی کردن شماره تلفن را برای کاربران فراهم کرده است که در ادامه به بررسی روند آن می‌پردازیم.

با گسترش استفاده از تلگرام حفظ حریم خصوصی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و از این رو افراد برای کاهش تبلیغات و مزاحمت‌ها و حتی کلاهبرداری‌ها اقدام به مخفی کردن شماره خود برای عموم می‌کنند و تنها به کاربران تایید شده توسط خود اجازه مشاهده شماره تلفن هماره خود را می‌دهند.

مخفی کردن شماره تلگرام از طریق تمامی پلتفرم‌ها ممکن است و چه گوشی آیفون داشته باشید و چه اندروید امکان مخفی سازی شماره را دارید و روند آن مشابه هم است.

حین ثبت نام اولیه تلگرام به طور پیش فرض امکان مشاهده شماره شما را برای عموم آزاد گذاشته است و افراد می‌توانند با ذخیره داشتن شماره شما، پروفایل شما را در لیست مخاطبین خود مشاهده کنند با این حال بعد از ثبت نام می‌توانید این تنظیمات را تغییر داده و شماره خود را به حالت خصوصی تغییر دهید تا تنها افراد مورد تایید شما بتوانند شماره‌تان را مشاهده کنند.

پیام‌رسان تلگرام اهمیت ویژه‌ای به حریم خصوصی قائل بوده و حتی امکان مخفی سازی شماره تلفن برای کسانی که شما را در لیست مخاطبین خود داشته اند فراهم کرده است که در ادامه به روند آن می‌پردازیم.

مخفی کردن شماره در تلگرام برای آیفون و اندروید

برای مخفی کردن شماره ابتدا نیاز است داخل تلگرام رفته و روی منوی سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید و در صفحه باز شده Settings را انخاب کنید.

در این قسمت به سراغ Privacy and Security بگردید و روی آن کلیک کنید.

مخفی کردن شماره تلگرام

مخفی کردن شماره تلگرام

تمامی تنظیمات مربوط به امنیت و حریم خصوصی تلگرام اینجا قابل دسترسی است که بخش مربوط به شماره تلفن داخل آیتم Phone number قرار دارد.

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

در این بخش دو آیتم برای پیکربندی وجود دارد؛ اولی برای تنظیمات کلی شماره تلفن در تلگرام و دومی برای تنظیم استثنا‌ها.

برای تنظیم اینکه چه کسی می‌تواند شماره شما را در تلگرام ببیند 3 گزینه زیر وجود دارد:

  • Everybody: با انتخاب این گزینه تمامی افراد چه در مخاطبان شما باشند و چه کاملا غریبه امکان مشاهده شماره تلفن همراه شما را در تلگرام خواهند داشت.
  • My Contacts: با انتخاب این گزینه تنها مخاطبان شما که در لیست تلگرام ذخیره هستند قادر به مشاهده شما هستند.
  • Nobody: با انتخاب این گزینه هیچکس قادر به دیدن شماره شما در تلگرام نخواهد بود.

با انتخاب Nobody در این بخش می‌توانید شماره خود را در تلگرام مخفی کنید. همچنین با انتخاب این گزینه آیتمی دیگر پدید می‌آید که مربوط نحوه یافتن شما در تلگرام است.

  • Everybody: با انتخاب این مورد تمامی افرای که شماره شما را سیو کنند می‌توانند شما را در تلگرام پیدا کنند و شماره شما را مشاهده کنند.
  • My Contacts: با انتخاب این مورد تنها افرادی که شما در مخاطبین خود دارید می‌توانند شما را در تلگرام پیدا کنند و دیگر افراد حتی با داشتن شماره شما، قادر به فهمیدن اینکه آیا در تلگرام عضو هستید یا نه را نخواهند داشت.

بخش پایین صفحه مربوط به استثنائات است و می‌توانید افرادی را از تنظیمات کلی که انتخاب کردی مستثنی کنید؛ می‌توانید با اضافه کردن افراد در بخش Always Allow، امکان مشاهده شماره خود را به آنان باز کنید و بالعکس با اضافه کردن افراد در Never Allow این امکان را از آن‌ها سلب کنید تا حتی اگر شماره شما برای تمامی افراد وجود داشته باشد، آن‌ها این اجازه را نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من